Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Žoržín

Adéla Vobořilová | 24.01.2021

Ahoj Báro,
měla bych na tebe jednu, možná trošku zvláštní, otázku.
Mohla bys mi prosím prozradit, jaké oblečení nosila Žoržín, se kterou ses setkala v knize ,Boj o Ameriku-Nečekané setkání'? Třeba i barvu nebo podobné detaily, kdybys byla tak moc hodná.
Moc by mě to zajímalo.
Samé jedničky a spoustu dalších prožitých dobrodružství Ti přeje
Adéla Vobořilová

Re: Žoržín

Bára | 24.01.2021

Ahoj, Aduš, no takový jednoduchý, ona nebyla moc bohatá, tak teda jestli si to budu ještě pamatovat.
Nosila takovej bílej čepec s krejzlíkem, to by sice nemusela protože nebyla vdaná ale nosila kvůli práci aby jí nelezly vlasy všude možně. Pak měla sukni takovou nějakou modrošedou proužkatou, taková barva aby nebylo moc vidět, kdyby se to ukecalo, a někdy ale tmavohnědou. A zástěru. No a pak košili a přes ní kabátek takovej vypasovanej a ten byl takovej středně hnědej. Když se podíváš na fotky šatů paní Chateové, které ušila paní Válková na panenku, tak střihově je to skoro stejný, jen jiné barvy a míň kvalitní látka, ale to na panence nepoznáš.

Re: Re: Žoržín

Adéla Vobořilová | 24.01.2021

Ahoj Báro,
moc Ti děkuji za bleskovou odpověď.
Žoržín jsem si hned při čtení knížky oblíbila a díky Tobě konečně vím i tu poslední informací, kterou jsem potřebovala vědět.
Taky se mi moc líbilo, že s Vojtou svou dceruškou pojmenovali po Tobě.
S pozdravem
Adéla Vobořilová

Re: Re: Re: Žoržín

Bára | 25.01.2021

Tak z toho jsem měla taky obrovskou radost!!!!

Vánoční přání

Lucka | 24.12.2020

Dobrý večer, přeji Vám i Báře radostné Vánoce a šťastný nový rok.

Re: Vánoční přání

Veronika Válková | 24.12.2020

Milá Lucko, moc děkuju za sebe i za Báru. Doufám, že jsi pod stromečkem našla, na co ses těšila, a přeju Ti, ať se Ti v příštím roce všechno daří.
Veronika Válková

Vánoce

Anička | 24.12.2020

Dobrý den paní Válková, Ahoj Báro
Přeji vám Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok

Re: Vánoce

Veronika Válková | 24.12.2020

Milá Aničko, moc děkujeme! Užij si Vánoce a ať se Ti příští rok ve všem daří.
Veronika Válková

Re: Re: Vánoce

Bára | 24.12.2020

Děkujůůůů a tobě takýýý!

Poděkování a napady

Luboš | 22.12.2020

Dobrý den paní Válková,
jako žák základní školy jsem čerpal informace o dějinách
od starověku po novověk z Vami zpracovane serie učebnic Dějepis pro základní školy. Behem studii na stredni skole, kdy jsem se zacal zajimat o Japonsko, chodil na kurzy japonstiny a snazil se sehnat na toto tema co nejvice materialu v cestine, me patrani narazilo na Japonsko gejša a samuraj. Jako vasnivy ctenar si obcas kupuji knihy pro deti, kdyz si kuprikladu prectu tak narocneho autora jako kupr. Williama Makepeace Thackeryho a jeho Jarmark marnosti, potřebuji si něčím ulevit. Kniha ze série Kouzelný atlas Putování časem se mi velmi zalíbila, a ohledl jsem se proto necem dalsim. Mam rad dejiny, ale zamerenim se orientuji spise na 20. století, nejdale pak do poloviny 19. I tak se mi dalsi dily s Barcou velice libily, a chtel bych Vam timto vzkazem podekovat za zajimave, poucne a krasne pribehy s nadhernými doplnujicimi ilustracemi pana Kopla.
Dekuji.
Luboš

Jeste mam 2 otazky: nepremyslela jste nekdy o tom, ze Barca zasveti do tajemství atlasu nekoho dalsiho?
A bude nektery díl zasazený kupríkladu do Československa do 50. let, do obdobi politicky vykonstruovanych procesu?
Dekuji za odpovedi.

<< 43 | 44 | 45 | 46 | 47 >>

Přidat nový příspěvek