Babi dejvická, tatínkova maminka,  umřela, když byla Bára malá, takže si ji Bára moc nepamatuje. Ale zbyly po ní bedny plné knih. Babi dejvická byla historička, a tak jsou v těch bednách knihy snad o všem, co se v minulosti šustlo. Po stěhování dlouho nebyl čas vyrovnat knihy do polic, takže když Bára potřebovala něco najít, znamenalo to provést v bednách téměř archeologický průzkum... Ale nakonec je s tatínkem hezky vyrovnali do knihovny podle období, takže teď už Bára ví, kam sáhnout, když potřebuje něco najít třeba o středověku.

Vy tady knihy babi dejvické najdete už přehledně roztříděné.

 

Jak hledat:

Když se hledají knihy ve velkých knihovnách (třeba v městské), jsou seřazené podle příjmení autora. Ale protože Báru vždycky víc zajímalo, co v knize je, než kdo ji napsal, jména autorů byste v knížkách o Báře hledali těžko. Proto jsme tady knihy seřadili podle názvů.

Nejdřív si v knihovně najděte to Bářino dobrodružství, ve kterém jste se o knize dočetli. Jsou řazena podle abecedy.

 

Co se dozvíte:

Co je to za typ knihy (encyklopedie, odborná kniha, beletrie...) a jak je náročná.

1 - úplně jednoduchá, zvládnete, i když je vám méně než deset let (to je většinou beletrie)

2 - jednoduchá -  text je odborný, ale budete mu rozumět (třeba encyklopedie), nebo se jedná o trochu náročnější beletrii

3 - trochu těžší, spíš už pro ty, kteří jsou na druhém stupni ZŠ

4 - těžká, se spoustou odborných slov, do té se pouštějte jenom, pokud vás téma opravdu zajímá

A také jakou má obálku. Pokud kniha vyšla víckrát, obvykle najdete všechny obálky. Čím víc obálek, tím víc vydání a tím oblíbenější kniha je.