Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Terezín

Olga | 10.02.2021

Děkuji.

Jedna Bárovka

Klára Vymazalová | 28.01.2021

Dobrý den, paní Válková.
Chtěla bych se vás zeptat kolik času Vám zabere napsat Bárovku a za jak dlouho nakreslí pan Kopl ty nádherné obrázky.
S pozdravem Klára Vymazalová

Re: Jedna Bárovka

Veronika Válková | 28.01.2021

Milá Klárko,
to tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Napsat bárovku totiž neznamená jen sednout k počítači a ťukat. Když mám dobrý den, zvládnu i patnáct stránek. Jenže to je až to poslední. Nejdřív se musí vymyslet příběh, a ten musím mít vymyšlený už ve chvíli, kdy s nakladatelstvím vybíráme bárovky na další dva - tři roky. Ale některé nápady nosím v hlavě mnohem déle. Pak si musím sehnat podklady, nastudovat reálie, protože někdy jde o opravdu důležité detaily, které ale člověk běžně neví. Teď například pracuju na příběhu, který se odehrává v Koreji, ale figuruje tam také japonské válečné loďstvo. Zjistila jsem, že potřebuju vědět nejen, jak vypadá taková japonská válečná loď z roku 1597 zvenčí, ale i zevnitř. Kvůli asi dvěma stránkám v knížce. Musela jsem propátrat řadu zdrojů i v angličtině, a stejně jsem se pak musela spokojit s nákresy s japonskými titulky a strávila jsem tím celý víkend. Takže od nápadu k odevzdání rukopisu jsou to nejméně dva roky, často i víc.
Co se týče obrázků pana Kopla, tak to se zeptej jeho. Já mu připravuju podklady, aby věděl, jak v té době vypadalo oblečení, zbraně, zbroj, nábytek, prostě všechno, co by mohl potřebovat, a on pak už "jen" kreslí. Ale kolik to dá práce, to je otázka na něj. Určitě Ti rád odpoví, tady máš kontakt:
https://petr-kopl-ilustrator.webnode.cz/kontakt/

Re: Re: Jedna Bárovka

Klára Vymazalová | 29.01.2021

Moc Vám děkuji za odpověď paní Válková

Poděkování za bárovky

Alena Dostálová | 27.01.2021

Dobrý den paní Válková, chtěla bych vám moc poděkovat za bárovky a doufám že Báru neomrzí cestování do minulosti. Mějte se Dobře Alena Dostálová

Re: Poděkování za bárovky

Veronika Válková | 27.01.2021

Báru? A omrzet cestování do minulost? Kdepak. Takhle chvíli doma sedět na zadku kdyby chtěla, kdo to má stíhat psát? Moc děkuju :)

Další bárovky

Lucka | 26.01.2021

Dobrý den, paní Válková, chtěla jsem se Vás zeptat, kolik ještě plánujete napsat bárovek, protože u ankety na úvodní stránce je napsáno, že všechny napsat nejdou, tak by mě zajímalo, jestli jich bude už jenom tak málo.
Děkuji předem za odpověď

Re: Další bárovky

Veronika Válková | 26.01.2021

Milá Lucko,
plánuju jich ještě aspoň padesát. Možná víc. Záleží na tom, kdy Báru přestane bavit cestovat do minulosti a kdy děti přestane bavit bárovky číst. Ale ediční plán v nakladatelství se dělá vždycky maximálně na 2 - 3 roky. Proto teď řešíme jen tituly, které by byly v tom nejbližším plánu. A zhruba za dva roky budeme zase řešit další. VV

Díky za Bárovky

Ema Hrušková | 24.01.2021

Milá Veroniko, doufám že se máš dobře a zvládáš Koronavirus. Učila jsi mojí mamku latinu :-) (Gympl na pražačce, říkala že jsi ji učila někdy když jsi tam začínala ) svět je malý. Moje první Bárovka byla Mezi indiány, hned jsem se zamilovala a četla ji pořád dokola, pořád hlídám jestli už nevyšla další. Četla jsem úplně všechny (doma mám všechny až na 1 díl Marie Terezie, ten jsem měla z knihovny) a spoustu jsem se z nich naučila. Včera jsem požádala o členství takže se těším na bonusy. Chtěla jsem se zeptat jestli by jsi mi řekla tvůj email, chtěla bych ti napsat delší zprávu a uplně nechci aby si ji každý mohl přečíst . Takže DÍKY MOC ZA BÁROVKY at jich vyjde ještě co nejvíc, předem díky za odpověd, měj se dobře. Ema Hrušková (13 let)

Re: Díky za Bárovky

Veronika Válková | 24.01.2021

Milá Emo,
můžeš mi napsat soukromě přes formulář v sekci "Napište nám". Možná Ti to bude připadat trochu staromilské, ale to, že jsem učila Tvoji maminku, není důvodem k tomu, abys mi tykala. Kdybychom byly třeba teta a neteř, tak si samozřejmě tykat budeme, nebo kdybychom se znaly od Tvého narození a já bych s Tvými rodiči měla blízké přátelské vztahy. Ale takhle jsme dvě cizí osoby a je vrcholně nevychované, když výrazně mladší osoba té starší tyká, aniž by jí to ta starší nabídla. Na takové věci máme pravidla, a ta pravidla se jmenují ETIKETA. Takže pro Tebe - stejně jako pro všechny ostatní čtenářky a čtenáře - jsem paní Válková a vykáš mi. Veronika Válková

<< 42 | 43 | 44 | 45 | 46 >>

Přidat nový příspěvek