Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Cesty do minulosti

Bára | 16.02.2021

Ahoj, Álo, no asi fakt nejhorší bylo do Terezína, tam to bylo hnusný a kdybych nastoupila do toho vlaku tak už by asi teda další knížky nebyly, no ona asi ani tahle ne, protože kdo by to paní válkový vyprávěl. No a nejlepší to je těžko říct ono na každý bylo něco fajn.

Re: Re: Cesty do minulosti

Alena Dostálová | 17.02.2021

Musím s tebou souhlasit. Já kdybych se dostala do Terezína tak bych se asi zbláznila strachy. Takže máš můj velký obdiv

Re: Re: Cesty do minulosti

Nela Zachariášová | 23.02.2021

Ahoj Báro, moc tě obdivuji. Právě včera jsem tvůj příběh z Terezína četla asi do půlnoci a teď ho jdu dočíst. Kdybych se dostala do Terezína já, tak bych ani neutekla těm ghettoušům. Jediný v čem bych asi měla výhodu by bylo, že jsme ve škole četli tu knihu Hanin kufřík takže kdybych fakt nastoupila do toho vlaku tak bych potom co by jsme dojeli věděla kam jít. Bohužel bych předtím:
1) Byla rozstřílena Ghettoušema
2) Umřela hlady
3) Umřela pádem z trámu na půdě
4) Umřela pádem z okapu kasáren
5) Umřela strachy
A dalších tisíc důvodů.
Doufám Že se máš dobře a věřím, že brzy přijdeš na to jak Atlas funguje. S pozdravem tvá fanynka Nela :)

Bárovky jsou nejlepší

Anna Myšáková | 02.02.2021

Dobrý den paní Válková,
chtěla jsem Vám jen poděkovat za to, že píšete tak úúúúúúúúúúúžasné knížky. Bárovku mi koupila babička asi když mi bylo devět a od té doby na ně nedám dopustit. Sice se s nimi občas musím schovávat, abych nedostala sekec, že mám číst radši Shakespeara a že ve svých téměř šestnácti Bára nepatří do mé kategorie, ale vůbec mi to nevadí. Bárovky jsou prostě skvělý a já se k nim moc ráda vracím. Navíc se mi líbí, jak jste milá a narozdíl od jiných autorů takhle odpovídáte svým fanouškům. Chtěla jsem se ještě zeptat na dvě otázky. Dokážete říct, kterou Bárovku máte nejraději? A jak moc je těžká latina? Dala jsem se na dráhu samouka a někdy bych nejradši mrskla učebnicí do kouta.

moc Vám děkuji nejen za odpověď, ale také za to, že jsem díky Vašim knihám párkrát zabodovala v olympiádách, o testech z dějepisu ani nemluvě :) S pozdravem, Anna Myšáková

Re: Bárovky jsou nejlepší

Veronika Válková | 02.02.2021

Milá Aničko,
protože jste na sebe prozradila, že věkem patříte mezi mé studenty, dovolím si Vás tedy stejně jako je oslovovat křestním jménem, ale zároveň Vám vykat. Přecejen už jste mladá dáma.
Jsem vážně ráda, že moje knížky čtete už sedm let. To je pro mne velké ocenění. Vždycky mne potěší, když zjistím, že si je vychutnávají i jiné věkové kategorie než, jak se říká, "primární cílovka" - takže i rodiče a prarodiče té primární cílovky. Mám i čtenáře kolem osmdesátky. Ujišťuje mne to v tom, oč se snažím, tedy že ty knihy mají více rovin, a lidé různého věku, tudíž i různé míry životních zkušeností, si tam tedy mohou najít svou rovinu.
Taky jsem moc ráda, že Vám knížky pomohly při studiu a při olympiádách. to je taky moc hezké.
Nu a nyní k Vašim otázkám.
Protože jsem si Vás zařadila mezi své studenty, musím Vám opravit češtinu. Na otázku se nemůžete zeptat (leda že byste se ptala "na co jsi se to ptal"?). Otázku zásadně klademe. A te´d k tomu, na co jste se chtěla zeptat.
Nedokážu říct, kterou bárovku mám nejraději. Obvykle tu, kterou zrovna píšu. To je, jako kdybyste se zeptala nějaké maminky, které své dítě má nejraději.
A k latině - no, mně přišla snazší než angličtina, protože je velmi logická a gramatikou hodně podobná češtině (sice má jen šest pádů, ale pořád paráda proti angličtině, kterou musíte skládat jako dřevěné kostky). Ale jako každý jazyk je na samostudium těžká, pochopitelně. Jazyk je o komunikaci, čili nejlépe se opravdu učí "naživo". Ovšem stojí to za to. Čím lépe člověk umí latinsky, tím lépe mu jdou ostatní jazyky, aniž by pro to musel hnout prstem. No a taky se tím dá dost dobře frajeřit, že, protože anglicky umí každý hejhula aspoň trochu, ale latinsky? Cha.
Takže, až zase budete mít chuť mrštit učebnicí z okna (a je to zcela legitimní chuť), řekněte si spolu s Bárou PERFER ET OBDURA, HIC LABOR TIBI OLIM PRODEST, a vytrvejte. Nebo se zkuste zeptat, jestli nemáte v okolí někoho, kdo by Vás soukromě učil.
Držím palce
Veronika Válková

Re: Re: Bárovky jsou nejlepší

Anna Myšáková | 03.02.2021

Mockrát Vám děkuji, jak za opravu mé chybné větičky, tak za tak milá slova!
Anička Myšáková

Terezín

Olga | 01.02.2021

Dobrý den, paní Válková, občas sleduji Vaše příspěvky na facebooku, na který máte odkaz i tady na stránkách a chtěla bych se zeptat, kdo byla ta postava, která vystupuje v Terezínském ghettu, a Vaši knihu četla?
Děkuji předem za odpověď a doufám, že moje otázka není příliš troufalá.

Re: Terezín

Veronika Válková | 01.02.2021

Byl to pan Jiří Brady.

Re: Re: Terezín

Olga | 10.02.2021

Děkuji.

Jedna Bárovka

Klára Vymazalová | 28.01.2021

Dobrý den, paní Válková.
Chtěla bych se vás zeptat kolik času Vám zabere napsat Bárovku a za jak dlouho nakreslí pan Kopl ty nádherné obrázky.
S pozdravem Klára Vymazalová

<< 41 | 42 | 43 | 44 | 45 >>

Přidat nový příspěvek