Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Japonsko

Lída 24.01.2022
Dobrý den paní Válková
Chtěla jsem se Vás zeptat jestli někdy uděláte kimono pro Barču panenku ?

Re: Japonsko

Veronika Válková 24.01.2022
Milá Lído,
na kimono pro panenku mám dokonce i nakoupený materiál a takové speciální udělátko na malování voskem, ale bude to hodně pracné a teď na to nemám čas. Letos určitě ne.

Re: Re: Japonsko

Lída 27.01.2022
To nevadí. Ale i tak se moc těším . :-)

jména Barči v minulosti

Lída 24.01.2022
Ahoj Báro
napadlo mě něco ohledně Barčina jména
1. hodně často to souvisí s černou kočkou např. Kuroneko jsem si hledala a v japoštině to znamená černá kočka
2. taky to občas souvisí s bílýma tlapkama např. baronka von Weisstätzchen
3. nebo to souvisí se jménem Barbora třeba Varvara nebo Barbara nebo rovnou Barbora v husitech
Ale trochu výjimka je třeba baronka von Katzenburg což je baronka z kočičího hradu

P.S.: Hledala jsem si všude možně (nejen na internetu) ten jorikatův kamon ale nikde jsem ho nenašla ale asi jsem našla kamon pana Hondy. (ale nejsem si tím stopro jistá)

Re: jména Barči v minulosti

Bára 24.01.2022
Ahoj Lído Ty jsi detektiv Colombo. Jo, taky jsem si toho všimla. Třeba Delašatnoár. Nebo Felis Barbara, to je něco jako barbarská nebo divoká kočka. Nebo seňora Dipeličanigra. A tak. Akorát nevím jestli jsou to přezdívky a ve skutečnosti se jmenuje nějak úplně jinak nebo jestli je to fakt kočka Barča a jako člověk má teda nějaký takový jméno...
Pozdravuj pana Hondu. No, možná byl Jorikata z málo slavného rodu, aby jeho kamon byl na internetu

21.1. 2022

Zora 21.01.2022
Ahoj Bára,
akurát som znova čítala tú knihu, v ktorej si sa dostala ku husitom a všimla som si, že si mačku Barču v ľudskej podobe prirovnala ku Arwen z Pána Prsteňov. Znamená to že si ten film videla? Ak áno, kto je tvoja obľúbená postava?

P.S.: Šťastný nový rok (aj keď trochu oneskorene)

Re: 21.1. 2022

Bára 22.01.2022
Ahoj, Zorko,
no jo, viděla, no ale nevím, jaká postava je moje oblíbená. Protože jsem si podle knížky ty lidi představovala úplně jinak a nevíc jinak Aragorna. Ten filmovej Aragorn by tomu mýmu Aragornovi mohl tak dělat štolbu, v lepší případě. Ale asi Thorin Pavéza. Ten byl pěknej. A s Gimlim byla legrace občas.

Re: Re: 21.1. 2022

Bára 22.01.2022
Jo a taky šťastný nový rok. A baví mě číst slovenštinu. Je taková roztomilá.

Re: Re: 21.1. 2022

Markétka 28.01.2022
Dobrej vkus Báro! Mě se z trpaslíků nejvíc libil Filli. A jinak teda Aragorn byl taky supr, akorát to nebyl trpaslík, že jo :-)

Re: Re: Re: 21.1. 2022

Markétka 13.02.2022
A taky si říkám, že Thorin Pavéza vypadal trošičku jako Tilhar, tedy podle té kresby pana Kopla na předsádce knížky...
<< 23 | 24 | 25 | 26 | 27 >>

Přidat nový příspěvek