Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Nové bárovky

A 13.08.2022
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli chystáte psát další knihu o setkání Vojty a ,,Žoržín", Borka nebo Janka z Pražského povstání s Bárou?
P.S Prosím nepište, že záleží na atlase, kam se Bára podívá.

Předem děkuji za odpověď

Re: Nové bárovky

Veronika Válková 15.08.2022
Nojo, milá nepodepsaná holčičko, ale ono to tak opravdu je. Jen Tě můžu ujistit, že v nejbližších třech bárovkách to stoprocentně nebude.

Bářin svět

Tomáš Jarůšek 06.08.2022
Dobrý den paní Válková. Chtěl bych se zeptat jak vás napadají lokality v bárovkách. Nemyslím minulost, myslím bářin osobní život. Jak vás kupříkladu napadlo že bářina babička bude bydlet v Jizerkách? Proč ne třeba v Brdech? A proč Bára bydlí zrovna Praze a ne třeba v Brně? Těším se na vaši odpověď.

Re: Bářin svět

Veronika Válková 07.08.2022
To je jednoduché - Bára se narodila v Praze, tak píšu, že je z Prahy. Její babička z maminčiny strany bydlí v Jizerkách, tak píšu, že bydlí v Jizerkách. Samozřejmě v zájmu ochrany osobnosti neuvádím žádné velké podrobnosti, ale proč bych měla babi jizerskou stěhovat třeba na Šumavu?

Petr Ginz

Jana 04.08.2022
Dobrý den, včera jsem viděla film deník Anny Frankové a chtěla jsem se zeptat, jestli Petr Ginz který z se přátelil s Annou Frankovou byl ten samý Petr se kterým se Bára potkala v Terezíně a jestli ano, tak mám čtyři otázky.
1.ta dívka se kterou se Petr scházel byla Anna Franková?
2.ten transport se kterým jel Petr a do kterého se málem dostala Bára byl ten do Osvětimi kde kde Petr Ginz zemřel?
3.je pravda že ženám ostříhali vlasy a spousta lidí umíralo na tyfus a podobné nemoci?
4.proč nacisti nechtěli aby se učili přírodovědu a asi i další předměty co se na školách teď normálně učí a museli se je učit potají?
Předem děkuji za odpověď, vaše knížky se mi moc líbí a díky nim jsem si oblíbila čtení. ještě jednou moc děkuji, vaše věrná čtenářka Jana.

Re: Petr Ginz

Veronika Válková 05.08.2022
Milá Jano, pokud se s Annou Frankovou přátelil nějaký Petr Ginz, musel to být jiný Petr Ginz. Anna Franková nikdy nebyla v Terezíně a Petr Ginz nikdy nebyl v Amsterodamu, neměli šanci se potkat.
A k tvým dalším otázkám:
1 - ne,
2. - ano,
3. V Terezíně nikdo nikomu vlasy nestříhal, ale na nemoci se tu umíralo,
4- nacisté nechtěli, aby se Židé vzdělávali vůbec. Postupně omezovali i možnost vzdělávání pro Čechy. Vzdělaný člověk je pro jakýkoliv totalitní režim velmi nebezpečný.
Jsem moc ráda, že tě začalo bavit číst. To je hrozně důležité, z knížek se toho můžeš hodně dozvědět. Hezké prázdniny!

.

Tomáš Jarůšek 29.07.2022
Dobrý den paní Válková, zajímalo by mne jak dlouho ještě plánujete bárovky vydávat. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií (a to čtu opravdu hodně) a chci jen vědět jestli se nemám obávat nějákého brzkého konce. Předem děkuji za odpověď.

Re: .

Veronika Válková 29.07.2022
Milý Tomáši, bárovky se budou vydávat, dokud je budou lidé kupovat a číst. Jak dlouho to bude trvat, nikdo neví... Ale brzký konec neplánuji. Jsem ráda, že se Ti knížky tak líbí.

Věk

Terka 24.07.2022
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s Bářiným věkem. Jednou bylo v knížce napsané, že Bára strávila v minulosti asi rok a přišlo mi to divné protože tudíž by bylo Báře v současnosti ne dvanáct ale třináct. Takže to znamená že když je tři měsíce Bára v minulosti tak je o tři měsíce starší i v současnosti a nebo je potom co se vrátí z minulosti stejně stará jako než se tam vydala? Předem děkuji za odpověď.

Re: Věk

Veronika Válková 25.07.2022
Milá Terko,
v bárovce "Vznik Československa" to Bára sama řeší. Spočítala si tehdy, že v minulosti už strávila dokonce asi tři roky. A přemýlší, kolik jí tedy doopravdy je. Problém je, že se z minulosti vrací do stejného okamžiku, ze kterého ze současnosti odešla. Takže v současnosti jí žádný čas neuběhl, nevyrostla ani o milimetr, minulosti třeba ty tři měsíce, a teď babo raď. To jsou ty časové paradoxy.
<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>

Přidat nový příspěvek