Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Dvě otázky

Bára | 06.06.2021

Ahoj Any, to je super že jsi četla všechny knížky a která se ti libíla nejvíc? Já jsem Wetemau četla a taky všechny ostatní knížky jao Hrútvang a Rytíři kněžny Rhonwen a Halldora a Ságu o Wannovi a Korunu Élladu prostě všechny ty knížky. No a kdybych si mohla vybrat tak já bych se asi chtěla potkat s někým z družiníků krále Gudleifra ty jsem měla nejradši. Nebo s Halldrinem aby mě učil kouzlit.

Re: Re: Dvě otázky

Any | 06.06.2021

Nejvíce se mi asi líbila knížka "Japonsko-gejša a samuraj" a moc se těším, až si budu moct přečíst Koreu.

Re: Re: Re: Dvě otázky

Bára | 06.06.2021

Jooo Japonsko bylo super i když náročný. Škoda že se do knížky nevešlo všechno. Třeba jak jsme byli v onsenu...

Re: Re: Re: Re: Dvě otázky

Adam Zabloudil | 06.06.2021

Ahoj Báro,
Chci se zeptat, co je to onsen?

Re: Re: Re: Re: Re: Dvě otázky

Bára | 07.06.2021

No to je takový jako koupaliště nebo lázně ale se strašně horkou vodou jako vřídlo. Takže se do té vody neleze, to byses uvařila, ale nabíráš to do kyblíčku a leješ to na sebe a je to hrozně příjemný.

Na dvou místech?

Ela | 04.06.2021

Dobrý den paní Veroniko Válková,

chtěla jsem se zeptat, nedávno jsem četla knížku Rudolf II. Spiknutí a něco mi nesedí. Tyge tvrdil že seňora je na císařském dvoře dva týdny, jenže Bára se zde ocitla jen před pár dny. A kdyby byla tajemná zelenooká krasavice Barča znamenalo by to, že Barča byla jak na půdě tak na císařském dvoře. Tím pádem by byla na dvou místech zároveň. Sice nevím jak atlas funguje a zda může být někdo na dvou místech zároveň ale příjde mi to jako velice zajímavá teorie. Myslíte, že Barča byla na dvou místech zároveň a nebo je zelenooká krasavice někdo jiný než Barča?

Děkuji za odpověď
Ela

Re: Na dvou místech?

Veronika Válková | 05.06.2021

Milá Elo, já si nemyslím, že by Barča byla zároveň na dvou místech najednou. Barča jako kočička má absolutní volnost pohybu - může být kdekoliv v domě, na zahradě nebo klidně u sousedů. Prostě nikdo ji nemá na očích 24 hodin denně. Co my víme, že dělají naše kočky, když je zrovna nepozorujeme? Opravdu si našly nějaké pohodlné ukryté místo na schrupnutí, nebo si zrovna odskočily do minulosti? A na druhou stranu, seňoru také určitě nikdo nedoprovázel 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Já si myslím, že Barča klidně takhle cestuje časem hup sem, hup tam, jak se jí to zrovna hodí. A vůbec, vůbec bych se nedivila, kdyby si ze dvora Rudolfa II. ještě zvládala odskočit do jiných časoprostorových dimenzí. Inu kočička.

Škola

Šila | 03.06.2021

Čau Báro chci se tě zeptat jestli ses už ztihla v nové škole kamarádit???

Re: Škola

Bára | 03.06.2021

Jo, a taky jsem se stihla naučit že stihla se píše se s a ne se z! Kamarádím s Týnou a Ančou.

Bárovky v zahraničí

Šárka T. | 03.06.2021

Dobrý den paní Válková,
neprojevilo o Bárovky zájem některé zahraniční nakladatelství? Třeba ze Slovenska? Škoda, že se tak dobré knihy nedostanou k zahraničním čtenářům :( Nebo mají v zahraničí jiný pohled na historii?

<< 31 | 32 | 33 | 34 | 35 >>

Přidat nový příspěvek