Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Narozeniny

Bára | 28.08.2020

Ahoj Adame děkuju no dělám co můžu ale ono je to dycky jinak než jsem si myslela nebo prostě pořád nevím všechno.

Bára má narozeniny!

Klárka | 28.08.2020

Ahoj Báro!
Všechno nejlepší k narozeninám!
Chtěla bych Ti poděkovat za to, co děláš pro naši vlast, a kolik jsi toho v minulosti napravila. Máš můj velký obdiv!

Doufám že brzy přijdeš na to, jak kouzelný Atlas funguje. Napadá mě pár věcí, které by Ti mohly s hledáním pomoct.

Napadlo mě, že Atlas třeba částečně ovládá Barča. Nevím jestli je to reálné, ale já myslím že to tak může být.
Např. : v Pražském povstání. Jak jsi vyšla z Blatničkovic domu, a na zemi byl kufřík který tam rozhodně nebyl.
Nebo Barče pomáhá ona sama ale, z minulosti nebo budoucnosti.
Nebo je tady víc lidí/koček které mají Atlas.
Když už jsem u těch koček, tak by mě zajímalo, jestli je Barča kočka nebo člověk. Třeba se naučila cestovat časem někdy v minulosti, tady ji její stroj času přestal fungovat a našla/sestrojila kouzelný Atlas, a pomáhá z naší doby. Já vím, že se asi moc koukám na sci-fi, ale je to jen nápad. Zatím nevím, jak se z Barči stala cestováním v čase kočka, to ještě budu muset domyslet.

Tak ještě jednou hodně zdraví, štěstí a spokojenosti, ať brzy rozluštíš Atlas, a hezké narozeniny.

Klárka

Re: Bára má narozeniny!

Bára | 28.08.2020

Ahoj Klári,
moc děkuju za přání. Hele ty teorie k atlasu jsou mega boží, já to fakt budu zkoumat, mně to vrtá hlavou. Já jsem si teda jednu chvíli myslela, že třeba Barča je jako fakt egyptská bohyně spravedlnosti Maat, protože si myslím že se snaží dávat věci dopořádku a zabraňovat lumpárnám a napravovat věci a tak. Ale úplně si nejsem jistá. Ale myslím že je jen jedna Barča a nevím, jestli kočka co ze sebe dělá člověka nebo člověk co ze sebe dělá kočku nebo jak a úplně mě z toho svědí mozek když na to chci přijít.

Existence Filipa de la Calmette

Iveta | 27.08.2020

Dobrý den, hledala jsem na internetu, jestli Filip existoval, ale nenašla jsem ani jméno odborníka na 18. století ani nic o Filipovi, takže podle mě Filip neexistoval.

Re: Existence Filipa de la Calmette

Veronika Válková | 27.08.2020

Milá Ivetko,
je dobře, že jsi se snažila samostatně hledat. Škoda, že jen na inernetu. Tam opravdu nemůžeš najít všechno. Nevím, jak jsi hledala odborníka na 18. století, ale je jich spousta. Možná by bylo lepší zajít do nějakého velkého knihkupectví, najít si regály s knihami o historii a podívat se na autory knih, které se 18. století týkají.
Co se týče Tvého argumentu - nenašla jsem jméno odborníka na 18. století ani nic o Filipovi, takže Filip neexistoval, tak to kulhá. Jednak, jak už jsem psala, na internetu nenajdeš všechno a opravdu tam nemůžeš najít všechny lidi na světě. A jednak to, že jsi nenašla historika, který se věnuje 18. století, nijak nesouvisí s tím, jestli někdo žil nebo nežil. Časem se určitě naučíš informace vyhledávat a moje zpětná vazba Ti k tomu určitě pomůže.
V tuhle chvíli máš velkou pochvalu, že jsi se snažila, projevila jsi trpělivost a určitou urputnost dozvědět se, co jsi se dozvědět chtěla, a potvrdila jsi také jednu starou moudrost - tajemství je lepší než vědění, protože nás nutí přemýšlet.
A u toho tajemství, jestli Filip žil nebo nežil, zůstaneme.

Re: Re: Existence Filipa de la Calmette

Iveta | 27.08.2020

Děkuji za Vaši odpověď. To s tím argumentem - nenašla jsem... - jsem myslela jinak - chtěla jsem Vám napsat, že jsem nenašla žádného historika, a tak jsem sama hledala něco o Filipovi. Nic jsem nenašla (asi proto, že jsem hledala jen na internetu), a tak jsem si udělala názor, že Filip neexistoval. Ale děkuji za radu a budu hledat dál.

Re: Re: Re: Existence Filipa de la Calmette

Veronika Válková | 27.08.2020

Aha, tak to jsme si jen nerozuměly

Bartoloměj

Adam | 24.08.2020

Ahoj Báro pamatuješ si na kluky Brahovi, jak ti říkali Bárta, Bartoloměj.
Kdyby jsi byla kluk a jmenovala se tak, tak by jsi měla dneska svátek;)

Re: Bartoloměj

Bára | 24.08.2020

Ahoj, Adame, jé to je super že sis na to vzpomněl! Mně to vůbec nedošlo. Nojo, to bych měla. Akorát že našim asi těžko vysvětlím, že bych měla dostat dort a dárek...

otázka na dopis od Janka

Anežka | 17.08.2020

Dobrý den,
nedávno jsem dočetla knížku Pražské povstání a zajímalo by mě, jestli ten dopis, který poslal Janek Báře nějak doručila Barča, a nebo jestli nějak jde poslat dopis poštou tak, aby došel až třeba za 75 let. Já si myslím, že to asi jde, ale nevím jak, a docela ráda bych to zkusila.
Děkuji,
Anežka

<< 51 | 52 | 53 | 54 | 55 >>

Přidat nový příspěvek