ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2020

Web "Databáze knih" vyhlašuje soutěž s názvem "Čtenářská výzva 2021". Je to už několikátý ročník a podrobnosti najdete tady. Zapojit se je jednoduché, uděláte to právě přes onen web (jak, to musíte zjistit tam), a pak už si tam evidujete, jaké vyhlášené výzvy jste splnili. Je jich 20 na celý rok. Letos můžete skoro polovinu splnit čtením bárovek, takže s chutí do toho!
HODNĚ ŠTĚSTÍ!

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2021

Tak v téhle výzva můžete uplatnit úúúúplně všechny bárovky...
Díky dopisu, který jí kdosi omylem podstrčil na maškarním plese v paláci Medicejských, se Bára dostala na stopu ďábelskému spiknutí... A nebo raději něco modernějšího? V Pražském povstání se důležitý dopis objevuje až úplně na konci knihy...  
Tak těch máme v rukávu hned několik. Karel IV., svatý Václav, Břetislav, Alois Musil...
To moc pravděpodobné není, protože kdo už jednou bárovku má, drží a nepustí. Ale co když budete někomu chtít udělat opravdu velikou radost...?
Tak to si musíte přepočítat. Ale třeba to na nějakou bárovku sedí.
Tak to si budete muset vybrat, jestli tuhle výzvu splníte díky Bářině výpravě do Koreje, která vyjde na jaře, nebo setkání se Sámem na podzim.
No ano, podívejte se pozorněji - je vpravo, na štítě. Srdce ze znaku, který nechal Karel IV. vyrýt Báře na pečetní prsten.